ביטוח בריאות פרטי זה לא בשמים

את השבוע הזה החלטתי להקדיש לתחום הביטוחים. בדרך כלל מדובר באינספור תוכניות ואני חושב שהסיבה שהצעירים כל כך מעטים להתעסק בביטוח הכי משמעותי הזה, היא בגלל העובדה שאנו חושבים שנישאר צעירים לנצח. אבל ביטוח בריאות פרטי במציאות של ימנו הוא חובה לכל אזרח. לצערי, הביטוחים הסטנדרטים מביטוח לאומי וקופות החולים לא מכסים את העלויות בפועל, וככל שהרפואה מתקדמת ומאפשרת לנו להשתקם בצורה מיטבית, כך הערך שהביטוח הממלכתי יורד.

כדי להבין על מה מדובר חשוב לזכור כי שיעורי ההשתפות העצמית במקרה של ניתוח עומדים על 15% בלבד. מדובר בסכומים אדירים כאשר אנו מבקשים לעמוד בתור לניתוח דחוף, שלא לדבר על העלויות כאשר האופציות הטובות יותר נמצאות בחו”ל ואז יש צורך לעמוד בסטנדרטים העולמיים, שבדרך כלל מחושבים בדולרים, ולהוסיף לעניין גם עלויות, טיסה, שהות וטיפול לפני ואחרי הניתוח . כך לדוגמה, במקרה של ניתוח לב עלות ניתוח יכולה להגיע בקלות גם למחירים של 100,00 ש”ח – תעשו מזה 75% – האם יש לכם בשוטף?

זאת הסיבה שהביטוח הוא כסף קטן לעומת ההוצאות שיעמדו בפניכם בפועל בעת צורך. כמה טיפים למי שלוקח את הפוסט הזה ברצינות: בדקו שהפוליסה שלכם אחכן כוללת אפשרות לבחירת מנ תח ובית חולים. כיום יש אפשרות לבחור מנתחים מתוך רשימה מגוונת מאוד של מומחים בתחומם ללא קשר לאיזה קופת חולים בה אתם חברים. במקרים רבים תיהנו מהחזר של 50% משכר המנתח ואנו מדברים כאן על אלפי שקלים באת הצורך.

איך דואגים בהיגיון לביטוח בריאות פרטי שמכסה כל מה שצריך
ביטח בריאות פרטי אפילו יותר חשוב מהפנסיה שלכם

בנוסף לכך קראו את האותיות הקטנות ובדקו מהם התנאים שבהם ינתן להם הביטוח בזמן אמת. בעודג בתקנות שירותי הבריאות קבוע כי על קופת החולים לתת מענה רפואי הולם ובזמן סביר, שזה עד 60 יום, הרי שביטוחים פרטיים מחוייבים לתת תשובות מיידיות ומעניקים לכם אפשרות לקבוע מועדים קרובים יותר לניתוח. אל תשכחו, כי לעיתים אין לורך לחכות ולכן במקרים האלו תמיד תעדיפו להסתמך על שירותי הביטוח הפרטיים, שיתגלו כנגישים ומהירים יותר בזמן אמת.

הדבר האחרון שאני ממליץ לבדוק הן הפרוצדורות שמוציעות לכם דרך השירותים של משרד הבריאות. מהן השיעורים של ההשתתפות העצמית ויש להעריכן מול האופציות שמעניק ביטוח בריאות פרטי, שבדרך כלל יכסה יותר ויעניק כיסוי רב יותר בעת הצורך. גבכל המקרים, יש להזכיר כי ככל שתעשו את הביטוח בגיל צעיר יותר, בטרם אתם מוכרים כסובלים מבעיות רפואיות מוגדרות, כך הביטוח יכסה יותר מקרים ויעניק לכם כיסוי נרחב יותר ליום גשום. הקפידו לעמוד על ההיסטוריה המשפחתית ולוודא כי אתם מכוסים באופן מלא לכל צורך .

לשאלות אני תמיד כאן

הפנסיונר שנותן לכם את השורה התחתונה

מתוך ערמות של בירוקרטיה

נחום שקד

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s