יוצא לדרך

בוקר טוב

פעם בשעה הזאת הייתי עובר על החשבונות של הלקוחות שלי. המומחיות שלי, כבעל משרד רואי חשבון מצליח ברחובות, היתה למצוא את השגיאות הקטנות. לעבור על שורה של מספרים ולראות את היוצא דופן. אני חושב שקרוב ל-45 שנה ראיתי את העולם דרך מספרים. איפה חסרה ספרה, מתי זה לא מתחבר, טעות בשם או במספר חשבון.. ככל שאתה בראש הפרמידה כך האחריות שלך הופכת לגדולה יותר בנוגע לפרטים הקטנים: רופאים, עורכי דין, סוכן ביטוח, חברות היי טק – שורה ארוכה של מספרים שמאחוריהם עומדים אנשים ומשפחות. זה תמיד עמד לנגד עיניי ואולי זו הסיבה שהזנחתי את ענייני שלי.

השנה יצאתי לפנסיה ואני עדיין נזכר באשתי, זיכרונה לברכה, שתמיד דאגה שאצא לטיול בחוץ “לנשום קצת אוויר”. “תראה את העולם”. מאז לכתה אני יוצא כמו שעון לטיול בחמש וחצי בבוקר ואחר כך אני עובר על כל המספרים הקטנים והלא חשובים של החיים שלי. מענייןלגלות מה מוצאים כשמחפשים בתוך הניירות של עצמך. ידעתי לנהל היטב את החשבונות של לקוחותיי, אבל הסנדלר הולך יחף. כשהתחלתי במשימה הזו גיליתי הרבה טעויות בהתנהלות הפיננסית שלי והגיע הזמן לעשות סדר ולדייק את הדברים.

בבלוג הזה אשתף אתכם במשא שלי לתוך הפנסיה. לא זו שלי, אלא זאת של ילדיי, שחושבים שהם יחיו לנצח וששום דבר רע לא יקרה אף פעם. כמי שעבר לא מעט בחייו אני יודע שדברים יכולים להשתנות כהרף עין. אני מקווה שתמצאו טעם בבלוג ואולי תלמדו כמה טיפים איך לבטח את עצמכם יותר טוב ולדאוג שהפנסיה שלכם תהיה ראויה אחרי כל כך הרבה שנות עמל.

נחום שקד

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s